Perfumy idealne dla aktywnego mężczyzny

sprawŻycie w szybkim tempie i duża aktywność mężczyzn sprawiają, że wymogi względem perfum i kosmetyków są zdecydowanie wyższe. Konieczność sprostania takiemu trybowi życia wymaga zastosowania odpowiedniej nuty zapachowej, propozycji wielu zapachów, jak i odpowiedniej formy produkty, który często bywa zabierany w podróż.

Jakie perfumy dla aktywnego mężczyzny ?

Na to tak często zadawane pytanie mamy kilka odpowiedzi. Pierwszą z nich jest używanie wyrazistych i energetycznych zapachów. Z pewnością zaliczają się do nich zapachy drzewa sandałowego, jałowca czy cedru ? a z drugie strony gałki muszkatołowej, pieprzu czy kolendry. Oprócz intensywnego zapachu nuty te są bardzo męskie i stworzą doskonały wizerunek. Warto eksperymentować z różnymi perfumami, gdyż odpowiednie mieszanie lub dodanie innych składników przez producentów, mogą diametralnie zmienić zapach. Oprócz nut drzewnych, korzennych i cytrusowych możemy również używać zapachu wanilii, która jest słodka i wprowadzi spore urozmaicenie w konkretnym zapachu.

Dobrym posunięciem będzie też obecność cytrusowych nut zapachowych. Naukowcy wielokrotnie udowodnili, że ich zapach pobudza do działania i wprawia w lepszy humor. Będzie to dobrym wspomaganiem w trakcie ciężkiego dnia. Atrakcyjnie wpłynie to też na ogólny zapach perfum, który będzie znacznie pobudzający.

Jednym z częstych pytań jest też to wybór rodzaju. Perfumy, woda kolońska czy może woda toaletowa ? Czyste perfumy mają stężenie od 20 do nawet 40% i wystarczy mała dawka, aby zapach utrzymywał się przez cały dzień. Woda perfumowana zawiera od 8% do 15% czystych perfum i jest dobrym kompromisem. Ją atrakcyjna cenowo i można używać jej w większych ilościach, dozując odpowiednią ilość. Do najdelikatniejszych będą należały wody ? toaletowa i kolońska zawierające od 4% do 8% ekstraktu. Doskonale sprawdzą się w biurach, gdzie intensywne zapachy niekoniecznie są pożądane.

Perfumy na siłownie

Aktywność to nie tylko szybki tryb życia, ale też i częste wizyty na siłowni czy uprawianie sportu. To ekstremalne sytuacje, które wymagają specjalnych nut zapachowych. Będą należeć do nich z pewnością nuty cytrusowe, które przynoszą orzeźwienie i witalność. Najlepsze linie to grejpfrut, pomarańcza, cytryna czy bergamotki. Na siłownię warto zakupić również osobny flakon tak jak w przypadku częstych wyjazdów, gdyż częste przenoszenie może zarysować szkło lub uszkodzić atomizer. Trudne warunki w torbie z ciuchami treningowymi lub częste wstrząsy mogą niekorzystnie wpływać na wytrzymałość takich perfum.

Perfumy ? wersja mini do zabrania ze sobą

Bardzo ważnym elementem idealnych perfum dla aktywnych mężczyzn jest też forma buteleczki, którą często zabierają oni ze sobą w podróż. Warto zatem mieć dodatkowe perfumy, które będą małych rozmiarów, a jednocześnie wystarczą na kilka dni używania. W takim wypadku bardzo często pada pytanie, czy kupić perfumy nowe ? jako te dodatkowe czy na stałe korzystać z poręczniejszych flakonów ? Odpowiedz, przesuwa się, w stronę dodatkowych perfum. W małych buteleczkach nie są dostępne wszystkie zapachy więc trudno wybrać te najodpowiedniejsze. Zakup dodatkowej 50 ml buteleczki będzie bardzo komfortowym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa × 4 =