Kosmetyki dla obu płci. Czyli, które kosmetyki możecie używać razem?

W dzisiejszych czasach bardzo modny jest minimalizm. Nawet gdy jesteśmy w związku staramy się zminimalizować niektóre rzeczy, tak samo dzieje się w łazience. Wybierając kosmetyki staramy się wybrać takie, które odpowiadają nam i naszemu partnerowi. Dzisiejszy rynek daje nam wiele możliwości, nawet w kwestii kosmetyków. Będąc w związku dbamy nie tylko o siebie, lecz również o naszego partnera. Wiadomo, że wielu mężczyzn nie używa, bądź zapomina korzystać z produktów pielęgnacyjnych. Każdy z nas ma inny typ skóry, nawet nasz partner, dlatego też musimy najpierw zbadać jaką mamy skórę, pomóc nam w tym może kosmetyczka bądź dermatolog. Z określonym typem skóry znacznie łatwiej będzie nam wybrać kosmetyki, które mogą pomóc nam dobrze o siebie zadbać. Istnieją również różnego rodzaju żele do ciała, szampony do włosów, których również możemy używać wraz z naszym partnerem. Na rynku pojawiają się również perfumy, które swoimi nutami pasują do kobiet jak i mężczyzn.

Wybierając kosmetyki dla siebie i swojego mężczyzny możemy zdecydować się na takie produkty jak:

 • żel do czyszczenia twarzy;
 • maseczki z węglem;
 • szampony;
 • żele pod prysznic;
 • peelingi;
 • kremy do twarzy na dzień czy na noc;
 • krem pod oczy;
 • odżywki do włosów;
 • różnego rodzaju balsamy do ciała;
 • ochronna pomadka do ust;
 • perfumy;
 • kremy do stóp;

Rynek kosmetyków prężnie się rozwija, daje możliwości by każdy mógł korzystać z wybranego przez siebie kosmetyku niezależnie od płci. Używanie produktów unisex ma wiele zalet, możemy z łatwością pomieścić potrzebne kosmetyki w niewielkiej łazience, bardzo łatwo również zaoszczędzić pieniądze,zamiast podwójnej liczby kosmetyków zyskujemy również więcej miejsca w bagażu podczas różnego rodzaju wyjazdów i podróży. Posiadając mniejszą ilość kosmetyków w łazience zmniejszamy również ilość zanieczyszczeń naszego środowiska, które jest dla każdego z nas bardzo ważne.

Kosmetyki damskie i męskie nie różnią się od siebie niczym specjalnym. Skład tych produktów jest bardzo podobny, a czasem bywa dokładnie taki sam. Więc czym różnią się nasze kosmetyki? Z pewnością posiadają inną szatę graficzną. Kosmetyki dedykowane dla mężczyzn, są najczęściej utrzymywane w ciemnych kolorach, są prosto oznaczone i nie wymagają od konsumentów specjalnego zagłębiania się w skład. Skoro produkt ma być dedykowany do oczyszczania twarzy tak właśnie będzie na nim napisane. Kosmetyk używane przez kobiety mają przyciągać je do siebie nie tylko składem, który często ma być naturalny, bez silikonów itp., lecz również barwną szatą graficzną. Wiele naukowych badań udowadnia, że wiele kobiet sięga po dany produkt widząc ich szatę graficzną. Po barwne i ciekawe opakowania częściej sięgną kobiety, mężczyźni zaś wolą prostotę i mniej rzucające się w oczy kolory. Niektórzy mężczyźni uważają, że stosowanie kosmetyków jest mało męskie. Firmy zajmujące się produkcją kosmetyków umożliwiają mężczyzną korzystanie z różnych produktów przyciągając ich do siebie na wiele sposobów.

Wiele kosmetyków możemy używać razem, decydujmy się na produkty, które dobre są dla obu stron. Taki układ zmniejszy nasze wydatki i produkowanie niepotrzebnych śmieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × jeden =