Jaki rodzaj manicure wybrać?

Nie jest tajemnicą, że profesjonalnie wykonany manicure poprawia humor większości kobiet, bowiem to właśnie zadbane paznokcie i dłonie są wizytówką każdej kobiety. Do niedawna kobiety mogły liczyć tylko na tradycyjne lakiery do paznokci, które jak wiadomo mogą stwarzać problemy – szybko odpryskują, długo schną, a po krótkim czasie mogą zastygać. Tradycyjny manicure nie jest także odpowiedni dla osób, które miewają zły nawyk obgryzania paznokci.

Poprzez stosowanie nowoczesnych technologii stale poprawia się jakość tradycyjnych lakierów, a ich główną zaletą jest to, że możemy je łatwo zmyć i zmieniać kolor paznokci codziennie. Manicure tradycyjnym lakierem jest oczywiście stosunkowo tańszy niż np. manicure hybrydowy czy żelowy. Poniżej zostaną przedstawione najpopularniejsze formy.

Manicure hybrydowy – jakie są mocne oraz słabe punkty?

Manicure hybrydowy to od kilku lat najpopularniejsza metoda robienia paznokci. Hybrydy są często wybierane, ponieważ ich koszt nie jest duży (profesjonalna stylizacja hybrydą rozpoczyna się od 50 zł,a kończy na 80-100 zł w zależności od zdobienia), a także paznokcie wykonane metodą hybrydową utrzymują się nawet 3-4 tygodnie. Trwałość zależy od stanu naszych naturalnych paznokci czy stylu życia. Jeżeli nasze paznokcie przed stylizacją były bardzo krótkie i zostały przedłużone hybrydą, jest ryzyko, że mogą się szybko złamać. To samo dotyczy paznokci przedłużonych metodą żelową.

Jeżeli posiadamy naturalnie długie paznokcie, nie musimy się martwić. Do stylizacji lakierem hybrydowym potrzebujemy pilników, bloków polerskich, wacików bezpyłowych, cleanera, a przede wszystkim lampy LED lub UV do utwardzania lakieru. Po wycięciu skórek, zmatowieniu oraz odtłuszczeniu płytki paznokcia nakładamy bazę hybrydową, za pomocą której możemy też przedłużyć paznokieć o kilka milimetrów. Po utwardzeniu bazy, nakładamy kolorowy lakier hybrydowy. Po nałożeniu dwóch warstw koloru utwardzamy paznokcie w lampie, a następnie nakładamy top czyli lakier nabłyszczający.

Oczywiście paznokcie możemy wykonać amatorsko, jednak należy uważać, aby za bardzo nie spiłować płytki oraz pilnować, aby lakier nie zalał nam skórek. Wykonując manicure samemu, bardzo trudno jest wykonać go idealnie, w szczególności prawą rękę (lub lewą, jeżeli ktoś jest leworęczny). Oddając się w ręce stylistki, możemy liczyć na modne zdobienia, takie jak efekt syrenki, ombre, baby boomer, french czy sweterek. Dużą zaletą manicure hybrydowego jest to, że nie uszkadza on naturalnej płytki paznokcia oraz może być wykonany zarówno na długich jak i krótkich paznokciach. Co ważne, możemy go też łatwo usunąć za pomocą acetonu czy specjalnych klipsów silikonowych.

Manicure tytanowy- następca hybrydy ?

Paznokcie tytanowe są jeszcze nowością i nie cieszą się taką popularnością jak hybrydy. Ich zaletą jest to, że są bardzo trwałe (utrzymują się od 4-6 tygodni), a do ich zrobienia nie musimy używać odtłuszczacza ani lampy UV. Manicure tytanowy nie niszczy paznokci i jest polecany dla osób z kruchą i cienką płytką paznokcia, ponieważ tytanowe proszki użyte do stylizacji paznokci zawierają witaminy i wapń. Aby wykonać manicure tytanowy, potrzebujemy pudru budującego, topu, specjalnych kolorowych proszków oraz utwardzacza. Wykonanie manicure tytanowego należy zostawić profesjonalistom, gdyż polega na wielu skomplikowanych etapach.

Klasyczny manicure japoński

Manicure japoński jest bardzo minimalistyczny i ma na celu regenerację płytki paznokcia. Taki manicure wykonuje się specjalnymi pastami witaminowymi, których koszt wynosi około 100 zł, lecz pasty są bardzo wydajne. Aby wykonać taki manicure potrzebujemy specjalnego zestawu włącznie ze szpatułkami, pilnikami, polerkami, różowym pudrem i zieloną pastą. Paznokieć powinien być przygotowany tak jak pod manicure hybrydowy. Następnie wmasowuje się pastę i wciera puder. Stylizację wykonuje się ponownie średnio po 2-3 tygodniach. Manicure japoński działa bardzo korzystnie na paznokcie i wygląda bardzo naturalnie. Chroni paznokcia przed działaniem detergentów i wody, wzmacnia go oraz zapobiega jego rozdwajaniu dzięki witaminom A,E,H, keratynie czy prowitaminie B5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć × 4 =