Jak wybierać kosmetyki do demakijażu?

Dobrej jakości i przede wszystkim skuteczne kosmetyki do demakijażu to podstawa. Tylko odpowiednio usunięty makijaż gwarantuje, że skóra pozostanie w doskonałym stanie i nie będą powstawać na niej dodatkowe niedoskonałości. Warto pamiętać bowiem, że w ciągu całego dnia, na powierzchni twarzy odkłada się wiele zanieczyszczeń. Mowa tutaj na przykład o tych zewnętrznych, kurzu, sebum wydzielanym przez skórę, czy także o kosmetykach do makijażu, które bywają dosyć ciężkie i skutecznie zapychają pory, przez co skóra bardziej się poci i nie oddycha.

To dlatego po całym dniu jedynym wybawieniem jest odpowiednio dobrany kosmetyk do demakijażu, który prawidłowo i dogłębnie oczyści całą powierzchnię skóry. Nawet idealna do tej pory cera, która podlega niedokładnemu oczyszczaniu, w krótkim czasie może zacząć sprawiać problemy i być już dość trudna do okiełznania.

Na jakie kosmetyki do demakijażu warto się zdecydować?

Na całe szczęście w tej chwili na rynku istnieje bardzo szeroki wybór produktów do demakijażu, które dobrać można do konkretnych potrzeb lub typów skóry, dzięki czemu ma się pewność, że działają one dokładnie tak, jak powinny. W tym przypadku warto wyodrębnić przynajmniej kilka rodzajów tego typu preparatów. Między innymi zdecydować można się na toniki, mleczka, czy płyny micelarne. Dobrze jest mieć świadomość, czym one się między sobą różnią i dlaczego niektóre z nich bardziej przypadną do gustu paniom z danym typem cery.

Czym kierować się, wybierając produkt do usuwania makijażu?

Pierwszą kwestią, która powinna przyciągnąć uwagę, jest skład danego produktu. Nie od dziś wiadomo, że kosmetyki często zawierają substancje, które mogą wysuszać cerę lub doprowadzać do niedoskonałości. Świadomość składników, które powinny znaleźć się w produkcie oraz tych, których, z całą pewnością należy unikać, znacznie ułatwi podjęcie decyzji. W pierwszej kolejności warto zrezygnować z kosmetyków, które posiadają wysoko w składzie alkohol.

Generalnie najlepiej jest, gdy nie ma go tam w ogóle. Jego zawartość sprawia, że skóra się wysusza, swędzi i nie wygląda najlepiej po dłuższym stosowaniu. Lepiej zrezygnować też z produktów aromatyzowanych. Zawartość aromatów może odbić się negatywnie na wrażliwej skórze skłonnej do alergii i wywołać reakcję alergiczną, która może objawiać się zaczerwienieniem lub miejscowymi obrzękami. Nie wskazane są także substancje mocno czyszczące, ponieważ mogą one dodatkowo zapychać i podrażniać.

Dlaczego warto zdecydować się na toniki do demakijażu?

Plusem jest ich łatwa aplikacja. Wystarczy nalać go trochę na wacik i przetrzeć twarz. Często są to toniki, które nie wymagają już nawet późniejszego użycia wody. Istnieje także specjalny rodzaj toników do demakijażu, który określany jest mianem tonika złuszczającego. Zawiera on niewielkie stężenie kwasów, które dodatkowo wraz z makijażem złuszcza martwy naskórek. Dzięki temu skóra jest nie tylko oczyszczona z makijażu, ale i z zanieczyszczeń, które umiejscowiły się już głębiej w skórze. Na pewno plusem jest także fakt, iż sprawdzą się przy cerach tłustych. Warto jednak uważać z nimi, gdy jest się posiadaczką skóry skłonnej do miejscowych przesuszeń.

Kiedy wybrać mleczko do demakijażu?

Mleczko jest jednym z najdelikatniejszych produktów do demakijażu, w głównej mierze stworzonym z molekuł tłuszczu. Z dużą skutecznością rozpuszcza makijaż, dzięki czemu usunięcie go zajmuje tylko chwilę. Widocznym minusem jest jednak to, iż pozostawia na skórze dość mocny filtr, który nie przepuszcza kremów odżywczych. Spodoba się to jednak osobom, które mają problemy z przesuszającą się skórą i chcą nałożyć na nią dodatkową warstwę ochronną, zatrzymującą wilgoć.

A może płyn micelarny?

Płyny micelarne to ostatni hit, który jest polecany nawet przez największe blogerki kosmetyczne. Produkt ten nie tylko szybko usuwa makijaż, ale i pielęgnuje cerę i dba o to, aby dostarczyć jej wszelkich wartości odżywczych. Sprawdzi się doskonale zwłaszcza w przypadku młodych kobiet, które nie mają specjalnych wymagań i problemów ze skóra. Tego typu płyn nie wysusza, nie powoduje alergii i jest bardzo łatwy w codziennym użyciu, dzięki czemu zyskuje sobie coraz więcej fanek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × jeden =