Jak dobrać cień do powiek do koloru oczu?

Dobry makijaż to prawdziwa sztuka. Przekonuje się o tym, nie tylko ten, kto właśnie zaczyna poznawać jej tajniki, ale osoba szukająca inspiracji na codzienną czy wieczorową jego wersję. Precyzyjne jego wykonanie wymaga ćwiczeń, wprawy, ale przede wszystkim wiedzy o tym, jak umiejętnie podkreślić swoją urodę.

Jednym z pierwszych kosmetyków kolorowych, oprócz szminki i tuszu do rzęs, po jaki sięgamy, są cienie do powiek. Ich rola jest nieoceniona. Odpowiednio wykonany makijaż oczu potrafi udoskonalić ich naturalny kształt, optycznie je powiększyć lub zmniejszyć. Główne zadanie cieni polega jednak na tym, by wydobyć blask i kolor tęczówki. Tymczasem, jeśli wybierzemy niewłaściwe produkty, będziemy wyglądać na zmęczone i bez energii. Jakie kosmetyki wobec tego zastosować, by uzyskać taki właśnie efekt? Istotną rolę odgrywa kolor oczu, bo to do niego dobieramy barwę cieni. Jak to wygląda w praktyce?

Unikatowe oczy o barwie niebieskiej

Zacznijmy od niebieskookich. Jeśli jesteś posiadaczką tęczówek w takim odcieniu, możesz być zaskoczona informacją, że stosunkowo mało ludzi na świecie ma taką pigmentację oczu. Warto więc postarać się i ten fakt podkreślić. Jakie cienie w tym pomogą? Bardzo ładnie z tym typem tęczówki komponują się delikatne biele, róże, szarości i grafity. Aby jeszcze mocniej wydobyć tę tonację, możesz pomalować powieki chłodnym odcieniem brązu lub nawet pomarańczowym. Ta ostatnia barwa, na zasadzie kontrastu, mocno uwypukli kolor nieba w twoim spojrzeniu. Jednak unikaj raczej niebieskich i fioletowych cieni, które zdominują i przyćmią błękit oczu.

Oczy piwne i ich uniwersalność

Ogromne szczęście mają osoby o piwnych oczach. Kolor ten wygląda zjawiskowo niemal z każdą barwą. Jeśli zależy Ci na podkreśleniu koloru tęczówki, odpowiednie będą wszystkie odcienie zieleni. Mogą to być zarówno jasne, jak i bardzo ciemne ich wersje. Ciekawe jest, że w przypadku oczu piwnych można używać kosmetyków z tej samej grupy kolorystycznej i nie zgubić przy tym naturalnej barwy spojrzenia. To oznacza, że stosując brązy i beże, w rozmaitych odcieniach, bardzo naturalnie zaakcentujesz swoje spojrzenie. Na większe wyjście, mocniejszy efekt uzyskasz, wybierając z palety fiolety bądź granaty. Pięknie sprawdzą się też cienie o złotym połysku, opalizujące drobinki harmonijnie dopełnią całego makijażu.

Piękno i trudność jednym – oczy zielone

Oczy zielone nie są tak jednoznaczne, jak niebieskie czy brązowe. To jakich cieni użyjemy, zależy od ich intensywności oraz odcienia tęczówki. Zdarza się, że w różnym świetle dostrzec możemy więcej w nich szarości czy nawet jasnoniebieskiego koloru. Jak wydobyć piękno takiego oka? Na bazie kontrastu można użyć cieni fioletowych o różnej intensywności – od liliowych, wrzosowych po ciemną śliwkę. W codziennym makijażu bardzo ładnie będą się sprawdzać delikatne beże i kolor khaki. Jeśli dostrzegamy w naszym spojrzeniu więcej szarości, wybierzmy chłodne, srebrne odcienie, grafit i biel.

Dobierając cienie do swojej urody, zwróć uwagę również na takie niuanse, jak kolor oprawy oczu, karnację, włosy. To pomoże ci zdecydować, w razie wątpliwości, czy wybrać ciemny czy jasny kolor, czy lepsza będzie jasna czy ciemniejsza wersja danego barwy. Dzięki użyciu szerokiej palety barw, jakie oferują nam producenci cieni do powiek, znajdziesz dla siebie najlepsze rozwiązanie. Makijaż to trudna sztuka, ale i świetna zabawa w odkrywanie piękniejszej siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 + siedemnaście =